sobota, 28 lutego 2015

Depilacja pastą cukrową

Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić prostą, skuteczną i tanią metodę depilacji za pomocą pasty cukrowej, którą możecie wykonać same w domu.

Jest ona o wiele lepsza od wosku, ponieważ usuwa nawet bardzo krótkie włoski, bez powodowania podrażnień i wrastania ich pod skórę, bo włoski w przeciwieństwie do depilacji woskiem usuwamy z włosem, a nie pod włos. Depilacja jest również mniej bolesna, ponieważ pasta przykleja się do włosków a nie do skóry.

Pasta nie uczula bo w swoim składzie ma tylko wodę, cukier i cytrynę, a  więc z powodzeniem może być stosowana przez alergików.

Pastę można stosować do depilacji nóg, pach jaki i okolic bikini.

SKŁADNIKI:

- 1 szkl. cukru

- ½ szkl. wody

- 1cytrynaSPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

Z cytryny wyciskamy sok. Do garnka wsypujemy cukier, wlewamy wodę i sok z cytryny. Mieszamy do rozpuszczenia, a potem, kiedy pasta zaczyna się gotować i pojawi się piana, mieszamy od czasu do czasu. Gdy masa będzie miała bursztynowy kolor wylewamy trochę na talerz, aby zobaczyć czy jest ona ciągnąca i czy zastyga.
Jeśli tak, to garnek zdejmujemy z ognia i po kilku minutach przelewamy do plastikowego lub szklanego naczynia i zostawiamy do wystygnięcia. 
Garnek należy od razu umyć, bo potem może być mały problem z domyciem.Depilację pastą cukrową można robić na dwa sposoby:

Sposób I z paskami:

Jeszcze ciepłą (nie gorącą, najlepiej o temperaturze ciała) pastę należy nałożyć drewnianym patyczkiem na miejsce, które chcemy depilować i przyłożyć na nią fizelinowy pasek lub kawałek pociętych jeansowych spodni czy bawełnianej koszulki (ważne jest by materiał którego użyjecie był gruby i nie rwał się), a następnie zerwać szybkim, płynnym ruchem Z WŁOSEM!, A NIE POD WŁOS.


Sposób II bez użycia pasków:

Pastę, która jest plastyczna, ale nie za twarda należy ugnieść, rozciągnąć, a kiedy zmieni kolor na jasnobrązowy uformować w kulkę, a następnie rozprowadzić ją na skórze pod włos, mocno ją docisnąć po czym sprawnym ruchem zerwać również Z KIERUNKIEM WZROSTU WŁOSA.


Podczas pierwszego użycia wszystko wokół nas będzie się kleić, ale bez obaw pastę w przeciwieństwie do wosku bez problemu można zmyć wodą.

Pastę można przechowywać w lodówce, a przed użyciem trzeba ją rozgrzać, np. w mikrofalówce.

Pastę można również kupić gotową w sklepie lub na allegro.

A czy Wy korzystacie z pasty cukrowej?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Za każdy komentarz i odwiedziny dziękuję ;) Jeśli zaobserwujesz to będzie mi miło ;)
Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i innych elementów zawartych w Moim blogu ZABRONIONE !!