niedziela, 30 lipca 2017

Czym kierować się przy wyborze kremu do twarzy? Cz. 3 Kremy przeciwzmarszczkowe

Kolejnym ważnym elementem przy doborze kremu jest pielęgnacja przeciwzmarszczkowa.

Jak działa krem przeciwzmarszczkowy?
Bardzo często wiele osób utożsamia kremy przeciwzmarszczkowe z czymś co ma je dosłownie mówiąc "rozprostować". Oczywiście jest to błędna interpretacja, ponieważ nie ma kremu, który działał by właśnie w ten sposób. Kremy mogą co najwyżej miejscowo napinać skórę, powodując, że zmarszczki będą mniej widoczne, jednak po pewnym czasie od odstawienia takiego kosmetyku, skóra powróci do pozycji wyjściowej.

Błędny wyobrażenie działania kremów przeciwzmarszczkowych bierze się z tego, że często nie mamy pojęcia co w takim kremie się znajduje. Dlatego też na przykład boimy się używać kremów przeciwzmarszczkowych, myśląc, że "zniszczą" nam one skórę.
Ja bardzo często żartuję sobie, że dla osoby, która nie orientuje się co znajduje się w takim kremie, jego skład jest  zły i abstrakcyjny, niczym znajdowały by się tam: zaprawa cementowa, kwas akumulatorowy, żwir i etc. A tak nie jest.

Składniki przeciwzmarszczkowe
W takim razie jakie produkty są składnikami kremów przeciwzmarszczkowych?
A no głównie takie, które znajdziemy w budowie naszej skóry, czyli: kolagen i kwas hialuronowy, ale również inne składniki jak koenzym Q10, kwas ferulowy, liposomy czy peptydy.

Oczywiście, tak jak pisałam w poprzedniej części, powinniśmy analizować skład, a także zwracać uwagę na położenie w nim tych składników, ponieważ im wyżej w składzie one będą (im bardziej na początku), tym więcej ich jest w kosmetyków.

Często zdarza się tak, że kremy, które mają konkretnie zastosowanie przeciwzmarszczkowe, są bardzo ubogie w te składniki, a producenci naciągają trochę prawdę. Dlatego też, warto szukać po prostu kremów, które niekoniecznie w nazwie mają wspomniane działanie przeciwzmarszczkowe, ale mają dobry skład. Ja stawiam bardziej na kosmetyki naturalne.

Pamiętajmy również o składnikach nawilżających, które także mają duży wpływ na utrzymanie pięknego wyglądu naszej skóry.

Kiedy zacząć używać kremów przeciwzmarszczkowych?

Wiele osób źle interpretujących działanie kremów przeciwzmarszczkowych boi się ich używać, twierdząc, że takim kremem mogą zrobić sobie krzywdę.
Wiele osób twierdzi, że powinno się ich zacząć używać już po 20 roku życia, inni mówią, że dopiero po 25r.ż. To od nas zależy kiedy po nie sięgniemy.

Czy skóra uzależnia się od kremu przeciwzmarszczkowego?

Według wielu źródeł skóra od kremu przeciwzmarszczkowego się nie uzależnia, nie przyzwyczaja się do kosmetyku, bowiem pobiera ona taki składnik i w takiej ilości ile sama go potrzebuje. Nie należy jednak przesadzać i jeżeli kupujemy kremy ze wskazaniem na odpowiedni wiek, to wybierajmy te, które są dla nas przeznaczone.

1 komentarz:

  1. Super post!
    Na pewno zastosuję się do tych rad gdy będę kupować krem :)
    Zapraszam do mnie w wolnej chwili :)

    OdpowiedzUsuń

Za każdy komentarz i odwiedziny dziękuję ;) Jeśli zaobserwujesz to będzie mi miło ;)
Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i innych elementów zawartych w Moim blogu ZABRONIONE !!