Kopiowanie i rozpowszechnianie moich zdjęć i innych elementów zawartych w Moim blogu ZABRONIONE !!. Obsługiwane przez usługę Blogger.
                              Kosmetyczka Karoliny
Kolejnym ważnym elementem przy doborze kremu jest pielęgnacja przeciwzmarszczkowa.

Jak działa krem przeciwzmarszczkowy?
Bardzo często wiele osób utożsamia kremy przeciwzmarszczkowe z czymś co ma je dosłownie mówiąc "rozprostować". Oczywiście jest to błędna interpretacja, ponieważ nie ma kremu, który działał by właśnie w ten sposób. Kremy mogą co najwyżej miejscowo napinać skórę, powodując, że zmarszczki będą mniej widoczne, jednak po pewnym czasie od odstawienia takiego kosmetyku, skóra powróci do pozycji wyjściowej.

Błędny wyobrażenie działania kremów przeciwzmarszczkowych bierze się z tego, że często nie mamy pojęcia co w takim kremie się znajduje. Dlatego też na przykład boimy się używać kremów przeciwzmarszczkowych, myśląc, że "zniszczą" nam one skórę.
Ja bardzo często żartuję sobie, że dla osoby, która nie orientuje się co znajduje się w takim kremie, jego skład jest  zły i abstrakcyjny, niczym znajdowały by się tam: zaprawa cementowa, kwas akumulatorowy, żwir i etc. A tak nie jest.

Składniki przeciwzmarszczkowe
W takim razie jakie produkty są składnikami kremów przeciwzmarszczkowych?
A no głównie takie, które znajdziemy w budowie naszej skóry, czyli: kolagen i kwas hialuronowy, ale również inne składniki jak koenzym Q10, kwas ferulowy, liposomy czy peptydy.

Oczywiście, tak jak pisałam w poprzedniej części, powinniśmy analizować skład, a także zwracać uwagę na położenie w nim tych składników, ponieważ im wyżej w składzie one będą (im bardziej na początku), tym więcej ich jest w kosmetyków.

Często zdarza się tak, że kremy, które mają konkretnie zastosowanie przeciwzmarszczkowe, są bardzo ubogie w te składniki, a producenci naciągają trochę prawdę. Dlatego też, warto szukać po prostu kremów, które niekoniecznie w nazwie mają wspomniane działanie przeciwzmarszczkowe, ale mają dobry skład. Ja stawiam bardziej na kosmetyki naturalne.

Pamiętajmy również o składnikach nawilżających, które także mają duży wpływ na utrzymanie pięknego wyglądu naszej skóry.

Kiedy zacząć używać kremów przeciwzmarszczkowych?

Wiele osób źle interpretujących działanie kremów przeciwzmarszczkowych boi się ich używać, twierdząc, że takim kremem mogą zrobić sobie krzywdę.
Wiele osób twierdzi, że powinno się ich zacząć używać już po 20 roku życia, inni mówią, że dopiero po 25r.ż. To od nas zależy kiedy po nie sięgniemy.

Czy skóra uzależnia się od kremu przeciwzmarszczkowego?

Według wielu źródeł skóra od kremu przeciwzmarszczkowego się nie uzależnia, nie przyzwyczaja się do kosmetyku, bowiem pobiera ona taki składnik i w takiej ilości ile sama go potrzebuje. Nie należy jednak przesadzać i jeżeli kupujemy kremy ze wskazaniem na odpowiedni wiek, to wybierajmy te, które są dla nas przeznaczone.

Share
Tweet
Pin
Share
1 komentarze
Powstawanie zmarszczek jest naturalnym procesem, którego nie da się uniknąć. Można go jedynie trochę opóźnić, no a skoro można, to czemu by tego nie wykorzystać :) Oczywiście nie mamy pewności, że uda nam się tego dokonać, no ale dopóki nie spróbujemy, to się nigdy o tym nie przekonamy :)

Co przyczynia się do powstawania zmarszczek na naszej skórze?

- słońce, a konkretnie promieniowanie UVA
- powstawanie wolnych rodników w naszym organizmie, spowodowane słońcem, nieodpowiednim odżywianiem się, a także paleniem papierosów i piciem alkoholu
- nieodpowiednia pielęgnacja, bądź jej brak (w przypadku, kiedy nie używamy żadnych kosmetyków pielęgnacyjnych)

Wyróżniamy trzy rodzaje zmarszczek:
1. Mimiczne
Pojawiają się one najwcześniej i są powodowane ruchami mimicznymi twarzy.

2. Grawitacyjne
Powodowane przyciąganiem ziemskim, co przyczynia się do degradacji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

3. Strukturalne
Powodowane są one czynnikami takimi jak: promieniowanie słoneczne, zmiany genetyczne a także tryb życia.

Co to są wolne rodniki?
Są to aktywne cząsteczki chemiczne, które łącząc swoje niesparowane elektrony  z elektronami w naszym organizmie - niszczą je.  Uszkadzają one włókna kolagenowe i elastynowe, co prowadzi do utraty jędrności i elastyczności skóry. Powodują także jej wysuszenie i zaburzają mechanizmy obrony, regulacji i odbudowy.

Oprócz negatywnego działania na skórę wolne rodniki działają również negatywnie na nasz organizm. Powodują one uszkodzenia w komórkach: sercowych, nerwowych, a także w krwinkach czerwonych.

Źródło: BEAUTIKON.com

Jak zatem bronić organizm przed wolnymi rodnikami?

Skuteczny sposób na walkę z nimi to dostarczanie ANTYOKSYDANTÓW.
Znajdują się one w:
- warzywach i owocach (głównie cytrusy i tzw. owoce ciemne)
- witaminie C
- witaminie E
- koenzymie Q10



Ochrona przeciwsłoneczna

Wyróżnia się trzy rodzaje promieniowań słonecznych: UVA, UVB i UVC.
Tak jak pisałam wyżej, na starzenie się skóry wpływa promieniowanie UVA, promieniowanie UVB odpowiada za opalanie się skóry, a także za poparzenia, natomiast UVC nie dociera do Ziemi.
Przed promieniowaniem ochronią nas filtry przeciwsłoneczne. Należy więc pamiętać o tym, aby przed zakupem kremu z filtrem upewnić się że chroni on nie tylko przed promieniowaniem UVB, ale przede wszystkim przed  promieniowaniem UVA.

A co do kremów z filtrem...
Wyróżniamy dwa rodzaje filtrów: chemiczne i mineralne.

Poniżej porównałam oba rodzaje filtrów :)


Im  filtr jest wyższy, tym lepiej nasza skora jest chroniona, oczywiście żaden, nawet najwyższy filtr nie daje 100% ochrony. Filtry SPF 30 i SPF 50 chronią w około 98%, natomiast filtr SPF 50+ chroni w około 98,5%.

Kremów z filtrami powinniśmy używać przez cały rok, ponieważ pomimo tego, że zimą natężenie słońca nie jest tak duże jak latem, to i tak promienie UVA  przedostają się do Ziemi.
Share
Tweet
Pin
Share
1 komentarze
Stworzyłam serię postów dotyczących najważniejszych informacji, którymi powinniśmy kierować się przy wyborze kremu. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, nie skończyłam żadnej szkoły w tym kierunku, wszystkie informacje, które tu umieszczam zdobyłam czytając i przeglądając różne strony internetowe. Myślę, że te kroki ułatwią nam wybór odpowiedniego kremu :)

Zapraszam więc na pierwszą z kilku części :)

Jeszcze kilka lat temu przy wyborze kremu kierowałam się ładnym opakowaniem, etykietą i obietnicami producenta, ale niedawno zrozumiałam, że nie to jest przecież najważniejsze. Ważne jest czytanie składów kosmetyków, które chcemy kupić, a zanim napiszę o tym, to myślę, że najpierw należy przybliżyć wszystkim budowę skóry, co jest istotne, jeśli chcemy dowiedzieć się czego ona potrzebuje.
  
Jak zbudowana jest nasza skóra?  

Składa się ona z trzech warstw: naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej.
źródło: Fizjoterapeuty.pl

Jak widzicie na powyższym zdjęciu, najbardziej zewnętrzną warstwą jest naskórek, który również dzieli się na kilka warstw. Jego z kolei najbardziej zewnętrzna warstwa ulega złuszczaniu, natomiast ta która jest położona najgłębiej ulega ciągłej odbudowie.

Powierzchnia naszej skóry pokryta jest płaszczem wodno-lipidowym, czyli tak zwanym sebum, które pełni funkcje ochronne. Chroni ono bowiem skórę przed przenikaniem bakterii i drobnoustrojów do naszego organizmu, a także utrzymuje odpowiednie jej nawodnienie.

Bardzo łatwo możemy pozbyć się tego ochronnego płaszcza stosując np. mydło lub inne produkty myjące, które są zbyt silne dla naszej skóry, dlatego należy uważać na kosmetyki, których używamy do jej mycia. Używając za mocnych produktów i usuwając sebum regularnie (np. stosując zbyt mocne żele do mycia twarzy rano i wieczorem), nasz organizm zacznie produkować znacznie więcej tegoż tłuszczu (nie pozwalając na jej przesuszenie), dzięki czemu wpadniemy w błędne koło, chcąc się go pozbyć (będziemy po prostu myśleli, że nasza skóra jest tłusta), myjąc ją nadal tymże nieodpowiednim produktem, co przyczyni się do jej wysuszenia.  Dlatego też wybierając produkty myjące, kierujmy się dobrem naszej skóry i wybierajmy te, które są bardziej delikatne, a przyniesie nam to dużo pożytku.

Skóra właściwa zbudowana jest z tkanki łącznej, a kiedy ta zmniejsza się i staje się cieńsza, traci swą elastyczność i zdolność do wiązania wody - zaczynają powstawać zmarszczki.
W skórze właściwej znajdują się: kolagen i elastyna, które odpowiadają za jej elastyczność, a także kwas hialuronowy, który wiąże wodę i zapewnia jej odpowiednią wilgoć.

Młoda skóra tych wymienionych wyżej składników ma pod dostatkiem, dlatego też jest ona gładka i sprężysta. Kiedy z wiekiem zaczyna ich brakować, należy właśnie dostarczać jej te oto składniki, wybierając odpowiednie kremy.

 W tej części to wszystko. Zapraszam na kolejne :)
Share
Tweet
Pin
Share
6 komentarze
Newer Posts
Older Posts

Autor

Autor

Łączna liczba wyświetleń

Kategorie

Ciało (5) Kosmetyki (8) Kremy (2) Makijaż (15) Makijaż dzienny (4) Makijaż wieczorowy (1) Maski (1) Paznokcie (10) Pielęgnacja (36) Pozostałe (1) Produkty (3) Produkty do makijażu (3) Toniki (2) Twarz (21) Włosy (10) Wybór kremu do twarzy (4)

Facebook

Archiwum

  • ►  2018 (2)
    • ►  maja (1)
    • ►  stycznia (1)
  • ▼  2017 (22)
    • ►  września (1)
    • ►  sierpnia (3)
    • ▼  lipca (3)
      • Czym kierować się przy wyborze kremu do twarzy? Cz...
      • Czym kierować się przy wyborze kremu do twarzy? Cz...
      • Czym kierować się przy wyborze kremu do twarzy? Cz...
    • ►  czerwca (3)
    • ►  maja (3)
    • ►  kwietnia (3)
    • ►  marca (1)
    • ►  lutego (2)
    • ►  stycznia (3)
  • ►  2016 (2)
    • ►  grudnia (2)
  • ►  2015 (67)
    • ►  grudnia (1)
    • ►  listopada (3)
    • ►  października (2)
    • ►  września (4)
    • ►  sierpnia (2)
    • ►  lipca (7)
    • ►  czerwca (7)
    • ►  maja (7)
    • ►  kwietnia (8)
    • ►  marca (13)
    • ►  lutego (13)

Created with by ThemeXpose